Webdesign - design webů

Moderní design pro vaše webové stránky
kvalitní a responzivní webdesign
 
 

Webdesign

Webdesign je důležitou součástí webových stránek. Určuje, jak webové stránky vypadají a jakou mají strukturu. Vzled webu je první, co naše oko při příchodu na webové stránky spatří a co společně se základními na první pohled viditelnými informacemi určuje, zda uživatel na webu zůstane a bude si ho prohlížet dál, nebo odejde. 

Webdesign není jen o obrázcích a efektech

Webdesign zdaleka není jen o obrázcích a efektech, už při návrhu designu webu se určuje, kde budou jaké prvky umístněny a co bude viditelné na první pohled a co až potom... Proto k vytvoření dobrého webdesignu, je třeba jak dobré grafické cítění, tak i znalost trhu a internetu, znalost cílové skupiny klienta a nákupního procesu, který je u každého typu podnikání trochu jiný. Díky mnohaletým zkušenostem v těchto oblastech vytváříme strukuru a design webů, které jsou moderní a ceněné pro svoji eleganci, jednoduchost a snadné používání. 

Responzivní webdesign

Vaši zákazníci získají informace, které potřebují bez ohledu na to, v jakém zařízení si budou váš web prohlížet. Responzivní design není jen o vzhledu, je také o rychlém načítání a dobré funkčnosti webových stránek. Největší výhodou je, že nemusíte mít více verzí webových stránek. Máte jeden přispůsobitelný design webu, který pokryje každou platformu. Jedná se o účinné a finančně efektivní řešení.

Moderní webdesign, trendy, směry a vývoj

Vytváříme moderní pěkný webdesign, ale módní prvky a výstřelky využíváme s rozumem. Pokud klient má na vytvoření webu omezené finance, je lépe vytvořit web více nadčasový. Pokud se použijí nejmodernější možnosti a výrazné módní trendy, bude web dražší, ale bude také dříve zastarávat a bude potřeba jeho obměna dříve, než u webu, který je tvořen více nadčasově. 

Některé módní prvky jsou také nebezpečné a nevhodné pro některé cílové skupiny klientů. Jsou jimi například zvláštnosti, které mění ovládání webu, než ty, na které je zvyklý a které jsou zažité. Pokud je takový web určený pro cílovou skupinu, která se velmi málo a obtížně orientuje na internetu, může použití takových prvků vést k výrazné ztrátě potenciálních klientů.

Některé prvky vyžadují vyšší výkon, pokud se jich použije na jednom webu hodně, zvyšuje se doba stahování webových stránek a může působit problémy zvláště v mobilních zařízeních s pomalým internetem. Také to může mít negativní dopad na optimalizaci pro vyhledávače (SEO), neboť jedním z kritérií vyhledávacích robotů je také rychlost načítání webu. 

Na druhou stranu jsou prvky, které webovým stránkám výrazně pomáhají. Vše záleží na typu projektu, cílové skupině a finančních možnostech klienta. Vždy vám navrhneme vhodné řešení, podle vašich potřeb a možností.  

Prohlédněte si reference

Webdesign pro penzion Sirius ve Vyškově

Webdesign pro penzion Sirius ve Vyškově

Webdesign pro penzion Sirius ve Vyškově

Všechny reference

(c) 2024, IR-webdesign.com | Webdesign: Tvorba webových stránek Vyškov - IR-webdesign