Přidáno 21.7.2016

Proč by nás měly zajímat zpětné odkazy?Začněme tím, co je to WWW (Word Wide Web, nebo jen Web) - je jednou ze služeb internetu. Jedná se o celosvětovou síť dokumentů propojenou textovými odkazy. Ano z toho plyne ta důležitost. Odkazy propojují webové stránky a umožňují tak návštěvníkům se pohybovat pomocí těchto odkazů z jedné stránky na druhou. Z toho plyne, že čím více odkazů směřuje na naše stránky, tím větší si budujeme pomyslný trychtýř, kterým nám budou na naše stránky chodit návštěvníci. Odkazům, které webou na naši webovou stránku se říká zpětné odkazy.

To ale není jediný důvod. Webových stránek existuje velké množství a proto jsou tady vyhledávače (např. google, seznam...) a ty nám pomáhají v tom množství najít informace, které potřebujeme.  Jejich snahou je pro nás najít ty nejlepší informace, které nejlépe odpovídají našemu dotazu, tomu co hledáme. A tady přicházejí na řadu odkazy. Odkazy, které vedou na webové stránky jsou jedním z faktorů podle kterých vyhledávače hodnotí důvěryhodnost webových stránek a jejich kvalitu. A Jedná se o významný faktor, proto nepodceňujme i takové odkazy, kde se přímo nepředpokládá že přes ně budou proudit davy návštěvníků.

Jak vyhledávače hodnotí odkazy aneb není odkaz jako odkaz

 Výsledky vyhledávání a jejich pořadí, v jakém se zobrazují, zásadním způsobem závisí na počtu a kvalitě odkazů, které na stránku vedou. Vyhledávače u odkazů především hodnotí jejich počet, stáří odkazu, text odkazu, text, který odkaz obklopuje a kvalitu stránky ze které odkaz vede. Z těchto dat vyhledávač vypočítá číslo tzv. rank (Google má PageRank, Seznam S-rank). Čím vyšší číslo, tím je stránka z pohledu vyhledávačů hodnotnější a tuto hodnotu používá pro řazení výsledků ve vyhledávání. 

Zpětné odkazy jsou důležité pro vyhledávače. Pro nás je důležitá vyhledatelnost našeho webu, proto jsou zpětné odkazy také pro nás důležité a vyplatí se, aby nás zajímaly...

 

Kde zpětné odkazy získat?

Zpětné odkazy získáme dostatečně zajímavým obsahem, který bude stát uživatelům za další šíření a odkazování na něj. Dále umisťováním zpětných odkazů v diskusích, na stránkách jiných webů, PR článcích, katalozích, blogy, sociální sítě, inzerce... Jen je třeba dát si pozor na kvalitu a odkud odkaz vede. Ráda vám s touto problematikou pomůžu. 

 


Zapojte se do diskuse

Máte-li dotazy, nebo se chcete vyjádřit k danému tématu, pište prosím zde do komentářů.

(c) 2017, IR-webdesign.com | Webdesign: Tvorba webů Vyškov - IR-webdesign