Přidáno 30.7.2016

NĚKOLIK DOBRÝCH TIPŮ, JAK ZVÝŠIT DOSAH SVÝCH PŘÍSPĚVKŮ NA FACEBOOKU

Dosah příspěvků na Facebooku

Dosah příspěvků během času klesá a také se vaše příspěvky nezobrazují všem vašim fanouškům. Ukážu vám nyní několik tipů, jak s pomocí trochou kreativity a taktiky můžete tento dosah svých příspěvků na Facebooku zvýšit.

1) Vytváříme podněcující komentáře

Studie prokazují, že lidé více reagují na příspěvky, na které již někdo jiný reagoval. Příspěvek se spoustou připomínek bude tak dále podporovaný a komentovaný, protože podněcuje diskusi a debatu. Angažovanost uživatelů na vaše příspěvky na stránce má pozitivní dopad na zobrazení nových příspěvků, kde je větší pravděpodobnost, že se zobrazují více lidem.

2) Sdílíme příspěvky do Facebookových skupin

Ve Facebookových skupinách se sdružuje množsví lidí se společnými zájmy. Tím, že vložíme příspěvek do skupiny, kde jsou lidé, kteří se zajímají o naše téma jednak oslovujeme ty správné lidi, které bude náš příspěvek zajímat a o hodně si zvýšíme dosah svého příspěvku.

Například na stránce, která má jen 115 svých fanoušků byl přidán příspěvek, bez sdílení do skupin měl dosah cca 230 uživatelů, po sdílení do několika tematických skupin se tento dosah zvedl na 5 900. Zvedl se také počet komentářů, lajků a také po sdílení přibyly další to se mi líbí u stránky. 

Skupiny na Facebooku jsou stále hodně podceňovány, tímto konkrétním příkladem chci ukázat, jak mohou být užitečné.

3) Sdílíme své příspěvky jinde

Dobrou strategií je podpořit interakci směrem ven z Facebooku. To můžete udělat sdílením v jiných sociálních sítích, diskusích, na blogu... Zveřejněním obsahu mimo Facebook zvyšujete další zapojení, které má také pozitivní dopad na algoritmus Facebooku, který určuje komu se budou vaše příspěvky zobrazovat...

4) Komentujeme a reagujeme na obsah jiných

Každý touží na sociálních sítích vyniknout a těší ho, když je o jeho příspěvky a reakce zájem. Když se budeme zapojovat do jiných diskusí a reagovat na příspěvky jiných uživatelů, jistě si to budou pamatovat, že ve vás mají své příznivce a rádi vám to také oplatí. Když si okolo sebe vybudujete skupinu lidí, kteří rádi reagují a komentují váš obsah, zvyšujete si dosah svých příspěvků, protože je uvidí také jejich přátelé a ti mohou zase dále reagovat. Podnětem jejich reakce bývá to, že někdo známý na daný příspěvek reagoval. 

Příležitostně můžeme také reagovat na nějakou diskusi k tématu a sdílet v komentáři svůj příspěvek. Například někdo hledá radu a vy můžete poskytnout pomoc a uvedete odkaz na více informací. Podněcuje se diskuse a další interakce. A vše dále zvyšuje dosah vašeho příspěvku.

5) Buďme odborníkem na obsah

Všechno se odvíjí od kvalitního obsahu. Pokud máte na své stránce dostatek užitečného obsahu, budou se lidé vracet pro další. Budou ho vyhledávat, protože se budou chtít dozvědět více. 

Při publikování svých příspěvků se ujistěte, že jsou relevantní vzhledem k atuálním zájmům publika. Že je to to, co je zrovna zajímá. Určitě bude například větší zájem o letní oblečení v létě. Existují také různé trendy. Sledujte statistiky, jak lidé reagují na které příspěvky, zda příspěvky sdílejí, komentují...

Také sledujte co sdílí vaše konkurence a o co je největší zájem, získáte užitečné tipy, jaký obsah svému publiku nabídnout.

6) Nezapomínejme na zkoušení a testování

K dosažení dobrých výsledků je potřeba neustále testovat svůj obsah. Vše se mění, buďme připravení na změny. Mění se jak algoritmy Facebooku, tak i postoje a požadavky uživatelů, buďte pružní a reagujte. Budete tak vždy napřed před konkurencí. Testujte i když máte zrovna dobré výsledky. Často lidé experimentují pouze když potřebují zvýšit své příjmy. Tím, že budete testovat i v dobrých časech, budete připraveni a rychleji rozpoznáte změny, které během času nastávají. 

Slovo na závěr

Ukázali jsme si zde několik tipů, jak si můžete zvýšit dosah svých příspěvků na Facebooku.  Budu ráda, když mi dolů do komentářů napíšete také svoje zkušenosti a postřehy, nebo své dotazy a náměty k tématu. Přeji ať se vám daří na Facebooku.


Zapojte se do diskuse

Máte-li dotazy, nebo se chcete vyjádřit k danému tématu, pište prosím zde do komentářů.

(c) 2017, IR-webdesign.com | Webdesign: Tvorba webů Vyškov - IR-webdesign